  • SIT9003AC-1-25EO
SIT9003AC-1-25EO
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AC-1-25EO
HK JDW NO:
707-SIT9003AC-1-25EO
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9003AC-1-25EO
Description:
OSC PROG LVCMOS 2.5V EN/DS 50PPM
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AC-1-25EO
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    SiT9003
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.2μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    -0.50% Down Spread
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm