  • SIT9003AC-1-33SD
SIT9003AC-1-33SD
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AC-1-33SD
HK JDW NO:
707-SIT9003AC-1-33SD
Datasheet:
SIT9003AC-1-33SD
Description:
MEMS OSC PROG XO LVCMOS CS 3.3V
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AC-1-33SD
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SiT9003
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.3μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~75MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.50% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm