  • SIT9003AI-2-28SB
SIT9003AI-2-28SB
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AI-2-28SB
HK JDW NO:
707-SIT9003AI-2-28SB
Datasheet:
SIT9003AI-2-28SB
Description:
MEMS OSC PROG XO LVCMOS CS 2.8V
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AI-2-28SB
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.2μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.25% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm