  • SIT9003AI-8-18EO
SIT9003AI-8-18EO
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AI-8-18EO
HK JDW NO:
707-SIT9003AI-8-18EO
Datasheet:
SIT9003AI-8-18EO
Description:
OSC PROG LVCMOS 1.8V EN/DS 50PPM
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AI-8-18EO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    3.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    800nA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    -0.50% Down Spread
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm