  • SIT9003AI-8-25SO
SIT9003AI-8-25SO
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AI-8-25SO
HK JDW NO:
707-SIT9003AI-8-25SO
Datasheet:
SIT9003AI-8-25SO
Description:
MEMS OSC PROG XO LVCMOS DS 2.5V
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AI-8-25SO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SiT9003
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.2μA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    -0.50% Down Spread
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm