  • SK043E106ZAATR1
SK043E106ZAATR1
advertisement
Manufacturer No:
SK043E106ZAATR1
HK JDW NO:
66-SK043E106ZAATR1
Description:
SK 10μF Ceramic Capacitor -56/+22% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SK043E106ZAATR1
    Select All
  • Operating Temperature (Min)
    10°C
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    4020
  • Positive Tolerance
    80%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    10.2mm
  • Length
    10.2mm
  • Width
    5.08mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SK
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C