  • SL1TTE104J
SL1TTE104J
advertisement
Manufacturer No:
SL1TTE104J
HK JDW NO:
430-SL1TTE104J
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 100kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 11176
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL1TTE104J
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    85.048569μg
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    1.9mm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    3.1mm