  • SL215E104MABTR1
SL215E104MABTR1
advertisement
Manufacturer No:
SL215E104MABTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SL215E104MABTR1
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SL215E104MABTR1
    Select All
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2012
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.175mm