  • SL23EP05BSI-1HT
SL23EP05BSI-1HT
advertisement
Manufacturer No:
SL23EP05BSI-1HT
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-SL23EP05BSI-1HT
Package:
Datasheet:
SL23EP05BSI-1HT
Description:
2.5V Clock Generators 8 Terminals Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
SL23EP05BSI-1HT
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    8
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 3.3V SUPPLY
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Family
    SL23
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Logic IC Type
    PLL BASED CLOCK DRIVER
  • fmax-Min
    10 MHz
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.1 ns
  • Number of True Outputs
    4
  • Input Conditioning
    STANDARD
  • Length
    4.889mm
  • Height Seated (Max)
    1.727mm
  • Width
    3.8989mm