  • SL2TTED1000F
SL2TTED1000F
advertisement
Manufacturer No:
SL2TTED1000F
HK JDW NO:
430-SL2TTED1000F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 100Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 6788
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL2TTED1000F
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    481.941893μg
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • HTS Code
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 10 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    4528
  • Size Code
    4527
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    2.5mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    7mm