  • SL2TTED1240F
SL2TTED1240F
advertisement
Manufacturer No:
SL2TTED1240F
HK JDW NO:
430-SL2TTED1240F
Description:
FIXED RESISTOR 124Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL2TTED1240F
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    124Ohm
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    2W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Imperial)
    4528
  • Height
    2.5mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    7mm