  • SL8802/08-30DN5-00
SL8802/08-30DN5-00
advertisement
Manufacturer No:
SL8802/08-30DN5-00
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-SL8802/08-30DN5-00
Description:
CBL RIBN 8COND 0.093 SILVER 500'
Step5Bar-code shipping tag
SL8802/08-30DN5-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Insulation Material
    PO
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyolefin (PO)
  • Published
    2015
  • Series
    SL8800
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Silver
  • Pitch
    0.093 2.37mm Between Pairs
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    8 (4 Pair)
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Insulation Resistance
    1000MOhms
  • Voltage
    150V
  • Cable Type
    Flat Twin Axial
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Jacket Color
    Silver
  • Conductor Strand
    Solid
  • Length
    500.0' 152.40m
  • Ribbon Thickness
    0.035 0.89mm