  • SLA-230-ASA
SLA-230-ASA
advertisement
Manufacturer No:
SLA-230-ASA
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-SLA-230-ASA
Package:
Datasheet:
Description:
PHASE MONITORING RELAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLA-230-ASA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Socketable
  • Mfr
    Mueller Electric Co
  • Operating Temperature
    0°C ~ 55°C
  • Series
    SLA
  • Type
    Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
  • Voltage - Supply
    230VAC
  • Output Type
    Relay
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 240VAC
  • Delay Time
    0.25 Sec ~ 0.5 Sec
  • Trip Range
    190 ~ 270V AC