  • SLE36S2403B01
SLE36S2403B01
advertisement
Manufacturer No:
SLE36S2403B01
HK JDW NO:
732-SLE36S2403B01
Package:
Datasheet:
SLE36S2403B01
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLE36S2403B01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SLE36 (36W)
  • Size / Dimension
    3.81Lx1.30W x 1.99 H 96.7mmx33.0mmx50.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    36W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cULus, cURus, GS, KC, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max