  • SLE36S3603N01
SLE36S3603N01
advertisement
Manufacturer No:
SLE36S3603N01
HK JDW NO:
732-SLE36S3603N01
Package:
Datasheet:
SLE36S3603N01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 36W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLE36S3603N01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Output
    36V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SLE36 (36W)
  • Size / Dimension
    4.02Lx1.97W x 1.32 H 102.0mmx50.0mmx33.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    36W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cULus, cURus, GS, KC, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC