  • SLF10145T-150M2R2-PF
SLF10145T-150M2R2-PF
advertisement
Manufacturer No:
SLF10145T-150M2R2-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SLF10145T-150M2R2-PF
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 3192
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLF10145T-150M2R2-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SLF
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    47mOhm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    10.4mm
  • Current Rating
    2.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    56.6mOhm Max
  • Max DC Current
    2.2A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    2.4A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    2.2A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    10.1mm
  • Width
    10.1092mm