  • SLF7032T-330MR75-2
SLF7032T-330MR75-2
advertisement
Manufacturer No:
SLF7032T-330MR75-2
HK JDW NO:
769-SLF7032T-330MR75-2
Step5Bar-code shipping tag
SLF7032T-330MR75-2
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    1999
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    192mOhm Max
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Case/Size Code
    2828
  • Rated Current-Max
    0.75A
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm