  • SLIN-12F1AL
SLIN-12F1AL
advertisement
Manufacturer No:
SLIN-12F1AL
Manufacturer:
BelFuse
HK JDW NO:
106-SLIN-12F1AL
Package:
Module
Datasheet:
SLIN-12F1AL
Description:
SLIN-12F1AL datasheet pdf and DC DC Converters product details from BelFuse stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLIN-12F1AL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Feature
    OCP, OTP
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    10
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92.7 %
  • Max Output Current
    12A
  • Voltage - Output 1
    3.6V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Power Dissipation-Max
    43W
  • Min Input Voltage
    2.4V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Height
    8.636mm
  • Length
    20.32mm
  • Width
    11.43mm