  • SLIN-20E1A0
SLIN-20E1A0
advertisement
Manufacturer No:
SLIN-20E1A0
HK JDW NO:
106-SLIN-20E1A0
Datasheet:
SLIN-20E1A0
Description:
SLIN-20E1A0 datasheet pdf and DC DC Converters product details from BelFuse stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SLIN-20E1A0
    Module
  • Number of Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    90 %
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Output 1
    5.5V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Power Dissipation-Max
    110W
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output
    5.5V
  • Min Input Voltage
    4.5V
  • Max Input Voltage
    14V
  • Height
    8.382mm
  • Length
    33.02mm
  • Width
    13.462mm