  • SLIN-30E1AL
SLIN-30E1AL
advertisement
Manufacturer No:
SLIN-30E1AL
HK JDW NO:
106-SLIN-30E1AL
Datasheet:
SLIN-30E1AL
Description:
SLIN-30E1AL datasheet pdf and DC DC Converters product details from BelFuse stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SLIN-30E1AL
    Module
  • Number of Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Efficiency
    91.8 %
  • Max Output Current
    30A
  • Voltage - Output 1
    2.75V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Power Dissipation-Max
    83W
  • Current - Output
    30A
  • Voltage - Output
    3.63V
  • Min Input Voltage
    6V
  • Max Input Voltage
    14V
  • Height
    9.906mm
  • Length
    33.02mm
  • Width
    13.462mm