  • SLPT698/960NMOW
SLPT698/960NMOW
advertisement
Manufacturer No:
SLPT698/960NMOW
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-SLPT698/960NMOW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLPT698/960NMOW
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Series
    Shadow
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Applications
    3G, 4G, DSRC, LTE, ISM, Wi-Fi
  • Ingress Protection
    IP67
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    3.29dBi
  • Frequency Range
    698MHz~960MHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • RF Family/Standard
    Cellular, General ISM, WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    829MHz
  • Height (Max)
    3.099 78.71mm