  • SM-5470R0FE6
SM-5470R0FE6
advertisement
Manufacturer No:
SM-5470R0FE6
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-SM-5470R0FE6
Package:
8230 J-Lead
Datasheet:
SM-5470R0FE6
Description:
SM Series, Wirewound, 470Ohms, 4W, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM-5470R0FE6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    8230 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SM-5
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SM
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.295W 20.83mmx7.49mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.305 7.75mm