  • SM14ML1S18
SM14ML1S18
advertisement
Manufacturer No:
SM14ML1S18
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-SM14ML1S18
Package:
0625
Datasheet:
SM14ML1S18
Description:
Quantity:
In Stock : 19
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM14ML1S18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Cable
  • Package / Case
    0625
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Trim Trio® SM/SC-M
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Socket
  • Type
    Stamped
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Gender
    Male
  • Current Rating
    13A
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Gender
    Male
  • Contact Resistance
    3mOhm
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Plating
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG