  • SM16ML11D70
SM16ML11D70
advertisement
Manufacturer No:
SM16ML11D70
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-SM16ML11D70
Quantity:
In Stock : 3095
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SM16ML11D70
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
    Gold, Tin
  • Mount
    Cable
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Trim Trio® SM/SC-M
  • Type
    Stamped
  • Voltage - Rated DC
    750V
  • Current Rating
    13A
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Gender
    Male
  • Contact Resistance
    6mOhm
  • Wire Gauge
    16-18 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    18 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG