  • SM5-166GC-1
SM5-166GC-1
advertisement
Manufacturer No:
SM5-166GC-1
Manufacturer:
XKB CONNECTIVITY
HK JDW NO:
15922-SM5-166GC-1
Package:
Datasheet:
SM5-166GC-1
Description:
W19.8xD6.4xH10.6 medium-sized micro switch 5A 125V with roller, shank length 16.6MM, right curved foot
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM5-166GC-1
  • Operating Temperature
    -40°C~+85°C
  • Part Status
    Active
  • Mechanical Life
  • Product Type
    SM5
  • Switch Height
    6.6mm