  • SMA02070C2212FD500
SMA02070C2212FD500
advertisement
Manufacturer No:
SMA02070C2212FD500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SMA02070C2212FD500
Package:
0207
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 22.1kOhm, Thin Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMA02070C2212FD500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    0207
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Additional Feature
    STANDARD: CECC-40000/40100/40101
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    600mW
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Rated Temperature
    70°C