  • SMA4F23AY
SMA4F23AY
advertisement
Manufacturer No:
SMA4F23AY
HK JDW NO:
761-SMA4F23AY
Datasheet:
SMA4F23AY
Description:
Quantity:
In Stock : 10686
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMA4F23AY
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMA4F
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Voltage - Breakdown (Min)
    25.7V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    10.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    37.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    23V