  • SMA4F31A
SMA4F31A
advertisement
Manufacturer No:
SMA4F31A
HK JDW NO:
761-SMA4F31A
Datasheet:
SMA4F31A
Description:
Quantity:
In Stock : 895
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMA4F31A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMA4F31A .
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    SMA4F, TRANSIL™
  • Applications
    General Purpose
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Voltage - Breakdown (Min)
    34.2V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    65V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    31V