  • SMA6J36AFL-TP
SMA6J36AFL-TP
advertisement
Manufacturer No:
SMA6J36AFL-TP
HK JDW NO:
543-SMA6J36AFL-TP
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO221AC
Step5Bar-code shipping tag
SMA6J36AFL-TP
  • Package / Case
    DO-221AC, SMA Flat Leads
  • Supplier Device Package
    DO-221AC (SMA-FL)
  • Mfr
    Micro Commercial Co
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    10.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    58.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V