  • SMAJ100A R3G
SMAJ100A R3G
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ100A R3G
HK JDW NO:
799-SMAJ100A R3G
Package:
DO-214AC, SMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ100A R3G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMAJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V