  • SMAJ18ATR
SMAJ18ATR
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ18ATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SMAJ18ATR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3107
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ18ATR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    13.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V