  • SMB10J14CAHR5G
SMB10J14CAHR5G
advertisement
Manufacturer No:
SMB10J14CAHR5G
HK JDW NO:
799-SMB10J14CAHR5G
Datasheet:
SMB10J14CAHR5G
Step5Bar-code shipping tag
SMB10J14CAHR5G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMB10J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.6V
  • Power - Peak Pulse
    1000W 1kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    43.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    23.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    14V