  • SMBJ16CATR
SMBJ16CATR
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ16CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SMBJ16CATR
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 28262
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ16CATR
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    17.8V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    23.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    26V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    16V