  • SMBJ54ATR
SMBJ54ATR
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ54ATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SMBJ54ATR
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ54ATR
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    87.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    54V