  • SMBJ6.5CAHM4G
SMBJ6.5CAHM4G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ6.5CAHM4G
HK JDW NO:
799-SMBJ6.5CAHM4G
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ6.5CAHM4G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.22V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    56A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    6.5V