  • SMBJE78CAH
SMBJE78CAH
advertisement
Manufacturer No:
SMBJE78CAH
HK JDW NO:
232-SMBJE78CAH
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC BI
Step5Bar-code shipping tag
SMBJE78CAH
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    DO-214AA (SMBJ)
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMBJExxH
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.7V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    126V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    78V