  • SMCC/N102K50
SMCC/N102K50
advertisement
Manufacturer No:
SMCC/N102K50
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-SMCC/N102K50
Package:
Radial
Step5Bar-code shipping tag
SMCC/N102K50
  • Package / Case
    Radial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1 mH
  • Test Frequency
    790kHz
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6MHz
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    14Ohm
  • Length
    9.5mm