  • SMCJ1.5KE47CA-TP
SMCJ1.5KE47CA-TP
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE47CA-TP
HK JDW NO:
543-SMCJ1.5KE47CA-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE47CA-TP
Description:
TVS DIODE 40.2V 64.8V DO214AB
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ1.5KE47CA-TP
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    23.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40.2V
  • Breakdown Voltage
    47V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    40.2V
  • Clamping Voltage-Max
    64.8V