  • SMCJ170A R7G
SMCJ170A R7G
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ170A R7G
HK JDW NO:
799-SMCJ170A R7G
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ170A R7G
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMCJ
  • Part Status
    Not For New Designs
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    275V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    170V