  • SMCJ170CAHM6G
SMCJ170CAHM6G
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ170CAHM6G
HK JDW NO:
799-SMCJ170CAHM6G
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ170CAHM6G
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    275V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    170V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ