  • SMDA12C-7E3/TR13
SMDA12C-7E3/TR13
advertisement
Manufacturer No:
SMDA12C-7E3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-SMDA12C-7E3/TR13
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDA12C-7E3/TR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMDA12C-7E3/TR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TVSarray™
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Base Part Number
    SMDA12
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Number of Elements
    7
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    24V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V
  • Peak Pulse Current
    5A
  • Reverse Standoff Voltage
    12V
  • Peak Pulse Power
    300W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    7
  • Capacitance @ Frequency
    75pF @ 1MHz