  • SMDA15CE3/TR7
SMDA15CE3/TR7
advertisement
Manufacturer No:
SMDA15CE3/TR7
HK JDW NO:
523-SMDA15CE3/TR7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDA15CE3/TR7
Step5Bar-code shipping tag
SMDA15CE3/TR7
    20 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    TVSarray™
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    70pF
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Depth
    4.01mm
  • Base Part Number
    SMDA
  • Pin Count
  • Number of Elements
    4
  • Working Voltage
    15V
  • Polarity
    Bidirectional, Unidirectional
  • Number of Channels
    4
  • Leakage Current
    1μA
  • Power Dissipation
    300W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24V
  • Clamping Voltage
    30V
  • Peak Pulse Current
    5A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    300W
  • Direction
    Bidirectional
  • Breakdown Voltage
    16.7V
  • Bidirectional Channels
  • Capacitance @ Frequency
    70pF @ 1MHz
  • Height
    1.75mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4.01mm