  • SMDA15/TR13
SMDA15/TR13
advertisement
Manufacturer No:
SMDA15/TR13
HK JDW NO:
523-SMDA15/TR13
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDA15/TR13
Step5Bar-code shipping tag
SMDA15/TR13
    Select All
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Base Part Number
    SMDA15
  • Pin Count
    8
  • Number of Elements
    4
  • Working Voltage
    15V
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    300W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24V
  • Clamping Voltage
    30V
  • Direction
    Unidirectional
  • Unidirectional Channels
    4
  • Capacitance @ Frequency
    140pF @ 1MHz
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    300W
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ