  • SMDJ16CA M6G
SMDJ16CA M6G
advertisement
Manufacturer No:
SMDJ16CA M6G
HK JDW NO:
799-SMDJ16CA M6G
Step5Bar-code shipping tag
SMDJ16CA M6G
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    115.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    26V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    16V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    SMDJ
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    17.8V