  • SMDJ40CA R7G
SMDJ40CA R7G
advertisement
Manufacturer No:
SMDJ40CA R7G
HK JDW NO:
799-SMDJ40CA R7G
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 16932
Step5Bar-code shipping tag
SMDJ40CA R7G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMDJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    46.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V