  • SMDJ40CAHM6G
SMDJ40CAHM6G
advertisement
Manufacturer No:
SMDJ40CAHM6G
HK JDW NO:
799-SMDJ40CAHM6G
Step5Bar-code shipping tag
SMDJ40CAHM6G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    46.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V