  • SMDTC03100QA00MQ00
SMDTC03100QA00MQ00
advertisement
Manufacturer No:
SMDTC03100QA00MQ00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-SMDTC03100QA00MQ00
Package:
2220
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 20% 2220 SMD/SMT 63V-DC 40V-AC
Step5Bar-code shipping tag
SMDTC03100QA00MQ00
  • Package / Case
    2220
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V