  • SMF539KJT
SMF539KJT
advertisement
Manufacturer No:
SMF539KJT
HK JDW NO:
792-SMF539KJT
Package:
5329 (13573 Metric), J-Lead
Datasheet:
SMF539KJT
Description:
FIXED RESISTOR SMF, CGS Series, Metal Film, 39kOhm, ±5%, -80°C~280°C
Quantity:
In Stock : 551
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMF539KJT
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    5329 (13573 Metric), J-Lead
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -80°C~280°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    SMF, CGS
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.287W 13.50mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    5W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Depth
    7.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Case Code (Imperial)
    5328
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    6.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.10mm