  • SMG200VB331M22BLL
SMG200VB331M22BLL
advertisement
Manufacturer No:
SMG200VB331M22BLL
HK JDW NO:
856-SMG200VB331M22BLL
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
SMG 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.07A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
SMG200VB331M22BLL
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.032Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.07A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.07A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.605A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm