  • SMI18-24-A-ST
SMI18-24-A-ST
advertisement
Manufacturer No:
SMI18-24-A-ST
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SMI18-24-A-ST
Package:
Datasheet:
SMI18-24-A-ST
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMI18-24-A-ST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Australia
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Stripped, Tinned Wire Leads
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI18 (18W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19.2W